Vždycky mám ráda, když mi někdo doporučí, co si přečíst, poslechnout nebo na co kouknout. I když toho tolik nestíhám, přeci jenom jsem zvládla pár podcastů, knížek a článků, které jsou fajn. Dala jsem je dohromady pro případ, že by vás minuly.

Podcasty:

Petr Mára Podcast – relativně nový podcast Petra Máry, který není zaměřený pouze na technologie, ale se svými hosty probírá různá témata. Osobně se mi třeba líbil díl s Jardou Homolkou, ve kterém probírali i výchovu dětí a vzdělávání. Další fajn díl byl s Veronikou Jelínkovou, která na sobě dělá různé “zdravotní pokusy.” A nebyl by to správný podcast, ve kterém by se nemluvilo o psychedelikách.

Brocast – así úplně nejsem cílovka Brocastu, i tak mě ale kluci baví. Kupodivu hodně vtipný byl rozhovor s Kazmou, do hloubky šli ale i s podcastovým guru Danem Tržilem a o cestování a AZ kvízu byl poslední díl s Ladislavem Ziburou. Jejich epizody jsou trošku delší (většinou kolem 2 hodin), takže často mám díly rozkouskované, nebo toho u nich docela dost udělám

Deep Talks s Martinou Viktorií Kopeckou – hodně zajímavý rozhovor s farářkou a rodinnou terapeutkou. 

Kubova English – na Kubu jsem narazila vlastně zase díky rozhovoru v Deep Talks, který je mimochodem taky bezvadný. Kuba má hodně sledujících na svém instagramovém profilu, kde vysvětluje různá pravidla a záludnosti angličtiny. Rozhodně nečekejte žádného upjatého angličtináře. Pustit si můžete i jeho podcast, kde se třeba dozvíte, v čem mají studenti bordel, jak se používají čárky v angličtine, nebo jaké jsou vztahové a sexuální fráze. 

TedTalks Daily – na těchto stránkách občas doporučuji nějaká TedTalk videa. Pokud nestíháte koukat, můžete si TedTalky pustit do uší jako podcast.  Každý den nové téma maximálně na 15 minut. Můžete si ale také vybrat oblast, z jaké chcete témata poslouchat. Mám tak stažené Ted Business nebo Ted Education apod.

Knížky a články

Jak na sítě – jestli jste na sítích, nejspíše jste zaregistrovali, že vyšla knížka Jak na sítě od Michelle Losekoot a Elišky Vyhnánkové, které u nás patří k nejznámějším odbornicím přes sociální sítě. Jsem za půlkou a knížku můžu jen doporučit. Je vhodná nejen pro ty, co spravují firemní sítě, ale pro každého, kdo chce skrz sociální sítě něco předávat nebo získat.

Austin Kleon: Jeď dál – knížky od Austina Kleona se skvěle čtou a ráda se k nim vracím. Knížka Jeď dál je o tom, jak si udržet kreativitu. Pokud něco tvoříte nebo vymýšlíte, je strašně těžké vytrvat.  Už se těším, až si přečtu, jak vydržet a nevzdávat se.

Rodičovská dovolená jako past – ano, článek opět zmiňuje klasické problémy, které jsou spojeny s dlouhou rodičovskou dovolenou, kterou u nás máme. Jedno z řešení je podpora částečných a flexibilních pracovních úvazků. Zároveň je ale také podstatné, jak aktivně se maminky k době strávené na rodičovské dovolené postaví. Čtenářky tohoto blogu naštěstí mají k dispozici hodně vzdělávacích tipů.

Kde a jak hledat práci na zkrácený úvazek – o tom byl minulý článek na blogu. Co dělat a kam se podívat, pokud chcete najít práci na zkrácený úvazek.

Jak si nasadit laťku: Ženy si už v první práci říkají o 6000 korun méně než muži – článek není úplně o tom, jak si laťku nastavit, ale spíše o tom, že ženy mají laťku obecně nastavenou níže. Dále je vysvětleno, proč tomu tak je a proč muži dostávají více. Není už čas začít přemýšlet trošku jinak?

Share This