“V honbě za perfektníma životama a Instagramama, zapomínáme, že všichni ostatní taky lžou… A tak se cítíme sami, protože máme pocit, že jsme jediný, kdo neumí svíčkou, nemá řidičák, jehož dítě nechce spát….” Tohle řekla Pavlína Louženská v podcastu Proti proudu. A další prokliky ke čtení, rozhovorům, videím a akcím, které mě v poslední době zaujaly a třeba by se ti mohly také líbit.

Brocast s Petrem Márou – Začala jsem poslouchat podcast, který se jmenuje Brocast. Jsou to delší a hodně autentické rozhovory se zajímavými osobnostmi. Takže jestli máš dvě hodinky času…Dobře, já vím, že je nemáš, ale až třeba pojedeš autem, určitě doporučuji poslechnout si inspirativní epizodu s Petrem Márou. O práci, zdraví, jeho Carnivore diet apod.

Petr Mára: Vnímání věku, zdraví a další otázky – Jestli ty dvě hodiny opravdu nevymačkáš, podívej se aspoň na 15 minutové video. Petr odpovídá na otázky o zdraví, psychickém naladění a vnímání sám sebe.

Proti proudu s Pavlínou Louženskou – Pokud máš účet na nějaké ze sociálních sítích, doporučuji rozhovor s Pavlínou v podcastu Proti proudu. Tenhle rozhovor vzbudil velké ohlasy, protože se, kromě jiného, dotýká opravdovosti životů “žitých” na sociálních sítích. “V honbě za perfektníma životama a Instagramama, zapomínáme, že všichni ostatní taky lžou… A tak se cítíme sami, protože máme pocit, že jsme jediný, kdo neumí svíčkou, nemá řidičák, jehož dítě nechce spát….”

Dítě na vlastní pohon – Jan Melvil Publishing vydal novou knížku o výchově dětí. Měla by být o tom, že trend přehnané péče ve výsledku dětem spíše škodí. Tím nejlepším, čím můžeme dítě vybavit, je kontrola nad vlastním životem. 

Jiří Charvát: Škola, základ života? – Líbí se ti stand-up comedy? Já na nich v poslední době poměrně pravidelně frčím a Jirka Charvát patří mezi oblíbence.  A díl o vzdělávání je hodně povedený. “Jak je možné, že jsem seděl 18! let ve školní lavici, a neumím vyplnit daňové přiznání? Zato znám vzoreček kyseliny dusičné.”

Jak reagovat, když se na pohovoru ptají na děti? – Ptají se tě na pohovoru, jestli máš děti, kolik jich máš, nebo jestli se chystáš na mateřskou? Docela jsem byla hodně překvapená, když mi holky na školení říkaly, že je to naprosto běžné. Forbes vydal článek, jak diplomaticky odpovídat, když na pohovoru otevřou toto téma, přestože by rozhodně neměli.

DeepTalks s Ladislavem Ziburou – “Pokud žijeme celý život slušně a vychováme děti, které budou žít slušně, můžeme celý svět změnit během jedné generace.” Jedna z posledních vět rozhovoru s Ladislavm Ziburou, který je především cestovatel, ale témata rozhovoru se točila třeba kolem smyslu pro nesmysl, zvládání těžkých úkolů, chování k ženám, nebo nahlížení na svět.

Workshop zdarma – Business & Professional Women CR je veřejně prospěšná organizace, která podporuje ženy v jejich rozvoji. Díky stipendijnímu fondu podpoří maminky na mateřské a rodičovské dovolené a věnovali 50 míst na Mentoring Day, který se uskuteční 30. března.

Jak psát životopis – Personalista stráví čtením životopisu 5-20 vteřin. Napsala jsem dva články o tom, jak tvořit a vytvořit takový životopis, který zaujme na první dobrou. Nejsou to žádné šablony, ale spíše se snažím ukázat, jak přemýšlet, když si tvoříš své CV.

Holky na trhu práce – Holky to na pracovním trhu všeobecně nemají úplně jednoduché. Prochází několika obdobími: Málo praxe, možná bude mít děti, má děti, je stará. A s tím se práce nehledá úplně jednoduše. Založila jsem proto skupinu, kde můžeme sdílet své zkušenosti, ale třeba si i poradit, motivovat se, podpořit se. Budu ráda, když se připojíš!

Share This