Přemýšlíte, co na dovolené poslouchat, nebo číst? Jsem tu s dalšími tipy. Původně jsem je měla nadepsané “Tipy na červen,” a pak jsem zjistila, že už je nějakou dobu červenec. Jelikož čas takhle utíká, přihodila jsem raději rovnou i nějaké akce na podzim. Ale nebojte, celé léto máme ještě pořád před sebou!

Podcasty

Jestli rádi posloucháte podcasty, doporučuji připojit se do facebookové skupiny České podcasty. Když u nás vznikne nějaký nový podcast, většinou se tu o něm dozvíte.

Já jsem v poslední době narazila na tyto:

Nahoru dolů – Janka Chudlíková točí video-rozhovory, které převedla do podcastové formy. Hodně úspěšný byl například rozhovor s Andreou Kerestešovou Růžičkovou. Zatím na mě tento podcast čeká, ale už je připravený.

Kroky k úspěchu – nečekejte další rozhovorový podcast o tom, jak někdo dosáhl úspěchu. Autor podcastu vypráví příběhy vzniku společností jako třeba Instagram, Airbnb, nebo Slevomat. Forma mě maličko tahá za uši, ale příběhy jsou to opravdu zajímavé

Brain We Are – dva kluci, resp. týpci, si spolu povídají o fungování mozku a následně našem fungování. Poslechnout si tak můžete třeba díly o ranních rituálech, o tom, co se nám děje v mozku při cestování, nebo o spánku. Styl jejich povídání mi trošku připomíná Brocast (bez hostů) a taky to, že fakt už nejsem nejmladší.

Nelidské zdroje – jestli pracujete v HR, především pak v oblasti náboru zaměstnanců, určitě tento podcast znáte (jestli ne, tak rychle naposlouchat!). Josef Kadlec a Matěj Matolín jsou známá jména v oblasti náboru zaměstnanců a v podcastu se baví o možnostech a způsobech hledání lidí. Do podcastu si zvou zajímavé hosty ze zajímavých společnosti. Díky tomu můžete trošku nahlédnout pod pokličku těchto firem, zjistit, jak hledají lidi a pracují s nimi, nebo se dozvědět, co třeba dělá takový hapiness manager.

K nezávislosti s vlastním brandem – pokud se snažíte budouvat svoji značku, zajímáte se o sociální sítě a tvorbu obsahu, můžete zkusit tento podcast. Musím přiznat, že mi hodnota obsahu nepřijde extra silná, ale někomu může sedět.

Videa

Lidé z praxe – nemusíte chodit na vysokou, abyste měli přístup k bezva přednáškám od zajímavých hostů. Mrkněte na YouTube a podívejte se třeba na záznam přednášky Lenky Bradáčové, Jana Krause, nebo Radima Jančury.

Broňa v DVTV – nadšeného učitele angličtiny Broňu jsem na blogu už párkrát zmiňovala. Teď s ním vyšel rozhovor v DVTV. Mrkněte se a uvidíte, že s jazykem může začít opravdu každý.

Pražení – nedávno jsem začala točit rozhovory se zajímavými ženami, které třeba nejsou na titulce Forbesu, ale dělají zajímavé věci. Jsou to jak ženy, které podnikají, tak i ty, které pracují v korporacích, nebo prostě dělají jinou zajímavou práci.  Většinou se spolu bavíme o tom, jak jejich práce vypadá, jak zvládají skloubit rodinu a práci, případně jak na sobě pracují. Z toho vyplynul i název, který mě napadl při běhání, Pražení = Práce, Ženy, Vzdělávání

Články

Buzzwordy – vite co je scrum, omnichanel, nebo modularita? Podívejte se do slovníčku moderních buzzwordů

Skupiny pro holky – kromě skupiny “Holky na trhu práce,” ve které už určitě jste, sepsal Forbes dalších pár skupin, kde se sdružují šikovné holky a navzájem se obohacují

Poznejte dobrou práci už na pohovoru – je pár signálů, které vám už na pohovoru napoví, jak se v práci budete cítit. Určitě je dobré si na ně dát pozor

Akce

Akcí, tipu konference, v létě moc není. Spíše se organizují menší oborová setkání. Více se toho začne dít zase až na podzim. Zatím jsem zaregistrovala tyto:

FuckUp Night Hradec Králové – v Praze už byla, takže teď 9.10. v Hradci. Někdy si z toho dokonalého světa sociálních sítí není špatné připomenout, že většinou žádná cesta není jednouduchá a nikdo není dokonalý.

Forbes Next Big Thing – festival o nejnovějších technologiích, trendy ve virtuální realitě, umělé inteligenci, biomedicíně. Akce se bude konat 18.9.

Jak budovat lovebrand příběhy a case studies úspěšných českých značek o tom jak vybudovat firmu, kterou budou zákazníci i zaměstnanci milovat. Termín akce je 26.9.

Krásně si užívejte léto a budu ráda, když mi do komentáře napíšete váše tipy.

Share This