Sociální sítě nemusí být jen prokrastinační peklo, které nás okráda o čas. Můžeme díky nim narazit na zajímavé lidi a stránky, kde najdeme spoustu inspirace a třeba i práci. Sepsala jsem několik facebookových stránek a skupin, které už nějakou dobu sleduji. Jsou především pro mamky, které chtějí být aktivní, vzdělávat se, a nebo třeba hledají práci na flexibilní pracovní úvazek. Některé jsou pouze ve formě facebookové skupiny, nebo stránky, jiné mají dokonce vlastní web.

Mavimi – nejen facebooková, ale především webová stránka. Pokud hledáte práci s flexibilním pracovním úvazkem, stačí se zaregistrovat a poohlédnout se po vhodné pozici. Když se vám nic nebude líbit a vyplníte, o jakou práci byste měli zájem, může se stát, že vás bude kontaktovat někdo z partnerských zaměstnavatelů.

M.arter – vzdělávací platforma pro ženy na rodičovské, která je založená na moc pěkném nápadu sdílení znalostí. Můžete si tak nějen vybrat z nabízených kurzů, ale třeba i vypsat svůj vlastní. Děti s sebou. M.arter začal nedávno spolupracovat s Mavimi, a tak na jejich facebookových stránkách pravidelně najdete otevřené pozice s flexibilním pracovním úvazkem.

Mámy do práce – podobná platforma jako Mavimi. Jedná se o projekt několika HR konzultantek, které pomáhají maminkám s návratem do práce po rodičovské dovolené. Na stránkách opět najdete flexibilní pracovní úvazky. V blogové sekci “Kavárna” si můžete počíst články nejen na téma hledání práce, ale třeba i tipy na aktivity s dětmi.

Akční mateřská – facebooková a webová stránka s  nabídkou kurzů z oblasti sociálních sítí, Public Relation nebo HR. Děti od 8 měsíců do 5 let vám na kurzech pohlídá hlídačka.

Matky nebudou sedět v koutě – skupina vznikla relativně nedávno. Jedna maminka se v jiné skupině zeptala na to, jestli by někdo neměl zájem vzdělávat se společně s ní a s dětmi.  Zvedla se obrovská vlna zájmu, a tak vznikly další kurzy, na které je možné jít s dětmi. Drtivá většina těchto kurzů probíhá v Praze. Byl by o ně zájem i mimo Prahu? Pokud ano, napište mi do komentáře.

Rodičovská není brzda – v této facebookové skupině se řeší veškeré možné aktivity, které můžete dělat při rodičovské. Není zaměřená třeba jen na práci. Najdete tady odkazy na vzdělávací akce, někdy i pracovní nabídky, dotazy a rady k podnikání, odkazy na články apod.

Ženy v byznysu – pokud máte vlastní byznys, nebo se třeba rozhodujete, jestli si svůj byznys nezaložit, v této skupině můžete najít inspiraci, příběhy, tipy na vzdělávání. Nepřestávám být překvapená, kolik šikovných žen-podnikatelek tady máme a co všechno dělají.

#Holkyzmarketingu – já vím, je to už hodně profláklá skupina. Sama jsem ji několikrát doporučovala. Je mi ale pořád zdrojem inspirace a to přitom vůbec nejsem z marketingu. Často se díky této skupině dozvím o zajímavé vzdělávací akci, ale třeba i nějakou dobrou radu k práci se sociálními sítěmi.  Pro holky na rodičovské je většina kurzů zdarma, nebo se slevou.

Matka personalistka – na Facebooku jako Matka personalistka, na webové stránce jako www.denisasikorova.cz. Samotný název vypovídá o tom, kdo paní je. Její články obsahují různé rady k hledání práce.

Hádej Matildo – jde o blog a stránku, který je možná spíše více mamablogem. Autorka píše hodně o dětech a celkově o životě. Je to ale také další personalistka, která v některých svých článcích vtipně komentuje svět práce.

Edumama – přihřeju si tady vlastní polívčičku. Budu moc ráda, když navštívíte moje stránky a třeba se chvilku zastavíte u nějakého článku o vzdělávání nebo práci. Najdete mě samozřejmě i na Facebooku Edumama.cz, kde informuji o nových článcích, ale třeba také sdílím tipy na vzdělávání, zajímavé články a prostě vše, co mi přijde zajímavé a hodící se k tématu vzdělávání a práce pro ženy s dětmi.

Ženy a kariéra – aby všech těch holek a vzdělávajících se a aktivních žen nebylo málo, nedávno jsem založila tuto skupinu. Slouží k tomu, abychom v ní sdílely své pracovní zkušenosti. Přeci jenom být ženou na českém pracovním trhu má svá specifika. Pojďme se podělit o to, jak se nám daří hledat práci, s čím jsme se při hledání setkaly, jak (ne)dokážeme sladit rodinný a pracovní život apod. Zkušennosti, tipy, rady, inspirace, podpora. Přidejte se!

I nadále budu pátrat po dalších skupinách a stránkách, kde bych se mohla inspirovat a něco zajímavého dozvědět. Jestli nějaké takové sledujete, dejte mi, prosím, vědět do komentáře. S radostí udělám pokračování tohoto článku. I když některé stránky mají podobné zaměření, jako je to moje, neberu je jako konkurenci, o které radši pomlčím. Naopak budu moc ráda, když se navzájem propojíme a podpoříme, protože když dva dělají totéž, není to totéž.

Share This