Sedmička s pořadovým číslem 5 je na světě. Baví vás? Inspiruje? Nebo naopak je pro vás většina informací známá? Budu ráda za zpětnou vazbu. Zde pod článkem nebo třeba na facebookových stránkách EduMama.

Tentokrát nezačnu úplně klasickým doporučením ke vzdělávání, i když v podstatě ze vzdělávání vychází. První tip jsem získala díky podcastu a druhý na Barcampu.  Jde o dvě vyhledávací webové stránky a lituji, že jsem o nich nevěděla před pár měsíci, protože bych je teď určitě vyzkoušela. Třeba ještě pomohou vám.

 

Cambitour.cz – Také vás tak nebaví vyhledávání vhodné dovolené? Nedávno jsem si tímto peklem poměrně dlouho procházela a říkala jsem si, že přeci musí existovat služba, která vám vyhledá dovolenou přesně podle vašich požadavků. A tím rozhodně nemyslím klasickou cestovku! Dan Tržil v Podcastu Proti Proudu zmiňoval tuto osobní cestovní kancelář jako partnera. Jejich webové stránky, recenze a facebookové stránky vypadají zajímavě. Určitě je příště vyzkouším. Kdybyste někdo zkusil, budu ráda za info.

www.pomuzemevyhledame.cz – tento vyhledávací portál si založily dvě kolegyně z práce při mateřské dovolené. Na kolínském Barcampu popisovaly jejich strastiplnou cestu. Zatím jsem je nezkusila, ale je mi moc sympatický jejich projekt. Vyhledají vám např. vhodný dárek, aktivitu pro volný čas nebo jiné informace. Bezvadný nápad jak ušetřit čas složitým hledáním, které za vás může udělat někdo jiný jednodušeji.

Citát z knížky – tento citát, který vám sem tentokrát dám, se mnou hodně rezonuje a stále se k němu vracím. Asi ho není třeba více komentovat: „Z nějakého důvodu vnímáme dlouhodobé cesty do vzdálených zemí jako čas od času se vracející sen nebo exotické pokušení, ale ne jako něco, co se týká naší bezprostřední přítomnosti. Místo toho kvůli našim šíleným obavám, diktátu módy a měsíčním splátkám za věci, které ve skutečnosti nepotřebujeme, omezujeme naše cesty na krátké frenetické výbuchy. Své bohatství vyhazujeme za abstraktní pojem „životního stylu“ a z cest se stává jen další doplněk – zaoblený, ucelený zážitek zakoupený podobně jako oblečení a nábytek.“ (Tim Ferris: Nástroje titánů)

Petra Caudr Hanzlíková v Deep Talks – tento týden jsem poslouchala další díl Deep Talks. Nehodnotila bych ho jako jeden z top dílů, ale určitě je zajímavé poslechnout si, jak se dá skloubit mateřství a podnikání, resp. super-podnikání.

Facebook Demetricator  – lajky, srdíčka. Baví vás? Dobrovolně se hlásím, že mě jo. Ale všeho moc škodí. Všudypřítomné měření „líbivosti“ našich příspěvků nás prostě ovlivňuje. Upřímně, také moc dobře vím, že dostanu více lajků, když zveřejním fotku svých dětí, než když sdílím zajímavý vzdělávací článek. Toto rozšíření pro internetové prohlížeče vám odstraní z Facebooku údaje o tom, komu se příspěvky líbí, kdo je komentoval nebo sdílel.  Schválně, jak se vám změní pohled na vaše příspěvky a příspěvky ostatních, když neuvidíte tyto metriky….

Cocuma – chtěli byste vědět, jak to reálně vypadá u zaměstnavatele, kde se hodláte ucházet o práci? Skvělým projektem je Cocuma, kde kromě volných pracovních míst máte díky fotkám a videím možnost nahlédnout do reálného života společností. Uvidíte nejen fotky kanceláří, ale i rozhovory se zaměstnanci o jejich práci a dozvíte se, jaká je ve společnosti firemní kultura. Na základě toho se lépe rozhodnete, jestli je pro vás daná společnost opravdu to pravé ořechové. A nebo se jen prostě pro přehled podíváte, jak fungují některé společnosti.

Knížky – právě jsem si konečně udělala radost a objednala jsem tři nové knížky z nakladatelství Jan Melvil Publishing. Cal Newport: Tak dobří, že vás nepřehlédnouSimon Sinek: Objevte své proč a Erling Kagge: Radost z ticha. Už se na ně strašně těším a určitě z nich budu čerpat info pro Sedmičku a další články. Jinak v tomto nakladatelství teď vyšla ještě jedna novinka od Kim Scottové: Radikální otevřenost, Jak být silným lídrem a přitom neztrácet lidskost. Pokud někomu šéfujete, určitě objednejte!

Hezký víkend a dejte si Sedmičku!

Share This