Víte, proč nikdy nenajdete lásku? Ne, nebojte, nenajela jsem na novou vlnu depresivních článků. Když se zklidníte u nového podcastu, ocitnete se na chvilku v oblacích, nachytříte se díky čtení a zkusíte si nadesignovat svůj život, tak to ani s tím hledáním lásky nebude tak těžké. V jakékoliv podobě. A co víc, najdete bezva práci, protože budete vědět, co hledat a co dělat, aby vás našli. Sice po delší době ale je opět zpět. Sedmička na víkend a zajímavosti, které mě v poslední době cvrnkly do nosu. Ještě že jich můj nos pojme opravdu hodně.

Jak být chytřejší podle Petra Máry – Petra Máru jsem už v Sedmičce zmiňovala. Tentokrát vám doporučím jeden pěkný díl, který se jmenuje Chceš být chytřejší? Tak čti! Doporučuje v nich mé oblíbené “melvilovské” knížky. Slevu sice už nestihnete, ale když budete mít fakt zájem, objevují se pořád někde a třeba bych vám nějaký ten kód i prozradila.

Ženy, ukažte se! – nebojte, nemusíte se nijak odhalovat, jestli teda nechcete. Je to jen motto dalšího pražského TEDxu (TEDx Prague Women). O ženách pro ženy. Akce se bude konat 30.11.2018 v DOXu a základní vstupné je za 850 Kč.

V oblacích – nedávno jsem objevila nový a moc milý podcast. Možná už někteří z vás sledují hodně provařený blog Tereza in Oslo.  Nikdy jsem ho moc nečetla. Když jsem ale hledala nové podcasty, narazila jsem na podcast s názvem V oblacích. Jeho autorkou je právě Tereza Salte. Nejen že má užasný a uklidňující hlas. Především obsah stojí za poslech. Skvělá epizoda je naříklad Jak se z toho nezbláznit nebo Všechno je v hlavě, kde si poslechnete příběh o restauraci, která neexistovala.

Vliv sociálních sítí – máte pocit, že pevně držíte svůj život ve vlastních rukách, nebo se s vámi trošku přetahují sociální sítě? Na DVTV byl nedávno hodně zajímavý rozhovor s psycholožkou Alžbětou Protivanskou. Právě o našich závislostech na sociálních sítích a hlavně o pohledu na svět, ketrý si díky nim utváříme. Na závěr zazněla zajímavá věta, kterou bych si chtěla zapamatovat: „Jsme průměrem lidí, se kterými se stýkáme.”

I write (nejen já, ale hlavně on) – díky podcastu Proti proudu jsem narazila na hodně zajímavého a, alespoň pro mě, zábavného člověka Jiřího Charváta. Jiří je všestranný člověk. Píše, dělá stand-upy, kterým říká mind-upy, a za návštěvu určitě stojí jeho stránka I write. Koukněte na video 7 důvodů, proč nikdy nenajdete lásku. Docela by mě zajímalo, co na něj říkáte…. Zjistila jsem, že příští týden bude na konferenci Evolve Summit, které se budu účastnit (viz dále). Moc se na něj těším a určitě dám na blogu vědět.

Designování života – začetla jsem se do knížky Designérem vlastního života od B.Burnetta a D. Evanse. V kostce je o tom, jak použít myšlení designérů k tomu, abychom si vytvořili šťastný život ve všech ohledech. Jeden citát ze začátku: “…lidé často plýtvají časem na řešení špatného problému. Když se jim poštěstí, selžou hodně brzy a okolnosti je donutí věnovat se lepším problémům. Mají-li smůlu a jsou chytří, podaří se jim uspět – my tomu říkáme katastrofický úspěch. Proberou se o deset let později a ptají se sami sebe, jak se ocitli ve své situaci a proč jsou tak nešťastní.”

Rodiče na Evolve! – tak jsem nazvala předmět e-mailu, který byl určený organizátorům konference Evolve! Summit. Jsou totiž tak skvělí a nabídli 5 vstupenek pro rodiče na rodičovské a studenty, aby nám tak umožnili osobní rozvoj. Stačilo napsat e-mail, proč byste to měli být zrovna vy, resp. zrovna já. Evolve!Summit je největší konference o recruitmentu, neboli získávání nových lidí do firem. O své zkušenosti a nejmodernější trendy se budou dělit ti nejlepší z nejlepších. Moc se těším a určitě vás neochudím a i já se podělím o své zážitky. Je přeci dobré vědět, kde a jak vás náboráři hledají, že?

 

Mějte krásný víkend a dejte si Sedmičku!

 

Share This