Články

Zkušenosti, postřehy a zážitky, které mám potřebu sdílet

Co je Assessment centrum a jaké to na něm bylo?

Už je to nějakou dobu, co jsem se ocitla na druhé straně. Naštěstí ne životní, ale pracovní. Účastnila jsem se Ácéčka, neboli Assessment centra, neboli zjednodušeně výběrového řízení. Tentokrát ale ne jako hodnotitel, ale jako uchazeč. Ani už nevím, po kolika letech, ale každopádně po dvou dětech. Jak to probíhalo? A co je vlastně to Ácéčko?

Nemáš peníze na konference? Běž na Barcamp!

Nedávno jsem měla v sobotu volno. Pro nás, co jsme na permanentní dovolené, je sobotní osobní volno totiž něčím svatým a občas jsme z toho trošku vyplesklé, takže o tom musíme všude psát. Vyrazila jsem na další ročník Barcampu v Kolíně. A co že to je? Nečekejte stany kolem barů ( i když to by taky nebyl špatný nápad…).  Barcamp je založený na bezplatném sdílení znalostí. Je tedy jen potřeba včas ulovit vstupenku.

Kde najít čas na sebevzdělávání

Dokážete si pravidelně najít čas na sebevzdělávání? V každodenním koloběhu je sebevzdělávání často tou poslední věcí, na kterou bychom mysleli. Existuje ale pár fíglů, jak ho můžeme zařadit do našeho každodenního života a časově ani moc nevykrvácet.  

10 otázek, které si položit, než začneš hledat práci

Před tím, než začneš hledat práci, je dobré ujasnit si odpovědi na pár otázek. Usnadníš si hledání, protože budeš mít jasnou představu o tom, co chceš a jasněji uvidíš vhodné pracovní nabídky. Zároveň nebudeš překvapená, až se tě na ně někdo zeptá při pohovoru. Co je tedy určitě dobré vědět?

Návrat do práce po rodičovské. To dáš!

Vrátit se do práce po rodičovské vážně není žádná legrace. S největší pravděpodobností totiž budeš muset úplně překopat dosavadní život, na který jsi byla posledních několik let zvyklá. A zároveň se tvoje startovací pozice na trhu práce úplně nedá nazvat báječnou. Jak překonat hendikepy, které si s sebou na pracovní trh neseme?

Lovení lidí a lovení práce nejen v novém roce

Co si z konference Evolve! Summit může odnést člověk, ketrý zrovna nepracuje v HR, ale třeba hledá práci? Uvědomila jsem si, že jsou tady 4 hlavní oblasti, o kterých se mluvilo a které ovlivňují celý proces hledání (jak na straně HR, tak na straně uchazeče) – Značka, Získávání, Vzdělávání a Technologie.

Nový rok, nová práce?

Jaký bude rok 2019? Už to zase frčí a hned na Nový rok odstartovaly různé články o tom, co nás čeká a nemine  Astrologové a různé vědmy mají teď asi dost napilno. Ve skutečnosti to ale přesně nevíme nikdo a jen doufáme, že bude dobrý a nečeká nás „velký špatný.“

Share This