Kdo jsem

Jmenuji se Aneta Kořínková a charakterizují mě tři slova: vzdělávání, práce a aktivní život

Už když jsem byla na gymnáziu, začala jsem se zajímá o to, jak se dospělí lidé učí. Rozhodla jsem se proto pro studium andragogiky (vzdělávání dospělých), ke kterému jsem přidala personální řízení. Potom už se mi svět vzdělávání a práce prolínal během života. Pracovala jsem při studiu, studovala jsem při práci. Během toho jsem získala několikaleté zkušenosti s náborem lidí do velkých výrobních společností.  Zároveň jsem se vždy alespoň trochu účastnila vzdělávání zaměstnanců. Na druhé rodičovské jsem začala psát tento blog a po nějakém čase začala pracovat v oblasti, kde opět skvěle propojuji svět práce a vzdělávání.

Co dělám

V současné době pracuji v personálně – poradenské společnosti GoodCall na pozici konzultanta náboru v týmu, který pomáhá firmám nastavit a vést celý náborový proces. Vzdělávání se věnuji díky školení v rámci Recruitment Academy, ale také v rámci organizace Genixa, která pomáhá znevýhodněným skupinám na trhu s hledáním práce. Sama potom školím a poskytuji konzultace na téma hledání vysněné práce a uplatnění na pracovním trhu. Mým největším projektem jsou dvě úžasné holčičky, které mě inspirují k mnoha tématům a díky kterým vše mohlo vzniknout.

Proč jsem začala psát blog

 

Při první rodičovské jsem si dodělala vysokou školu. Když jsem byla na druhé rodičovské, byla jsem nadšená z toho, že se konečně můžu vzdělávat podle sebe a ne podle toho, co musím dělat do školy. Zároveň jsem také věděla, že se budu vracet do práce a chtěla jsem být v obraze, co se děje. Doslova jsem hltala a postupně objevovala všechny možnosti vzdělávání, které člověk může využít doma na rodičovské s minimálním vynaložením financí. Řekla jsem si, že bych tyto možnosti ráda sdílela i s ostatní maminkami na rodičovské a motivovala je tak k tomu, aby na sobě pracovaly během času, který stráví doma a měly pak jednodušší návrat do práce. Tak vznikl blog s cílem sdílení znalostí a inspirace ke vzdělávání.

 

Jak se postupem času měnila má životní situace, začala jsem na blog přidávat články, které se týkají hledání práce a pohodového návratu do práce po rodičovské. Opět jsem tedy propojila oblast vzdělávání a práce, o kterých se domnívám, že musí jít ruku v ruce během celého našeho života. K blogu jsem přidala Podcast o práci, kde nejen radím, jak si najít vysněnou práci, ale také si zvu hosty, se kterými probírám, jak skloubit práci, rodinu a vzdělávání. 

 

Co na blogu najdete

 

Na blogu si můžete přečíst články o tom, jak správně hledat vysněnou práci, jak být stále zaměstnatelní, jak a kde se vzdělávat společně s tipy na vzdělávání. Pokud vás tolik nebaví číst, můžete si poslechnout Podcast o práci. A jestli se chcete vidět osobně, můžeme si domluvit konzultaci.

 

Pro koho je blog určený?

 

Pro lidi, kteří hledají práci, nechtějí nikdy zakrnět, zajímají se o nové trendy v rozvoji a hledají cesty, jak skloubit práci, rodinu a vzdělávání.

 

 

 

Share This