Spí se vám dobře? Když si přečtete tuhle Sedmičku, budete spát ještě mnohem lépe! Až se vyspíte, můžete se podívat třeba na přednášku o rumech nebo si poslechnout, že vaše chyby jsou naprosto normální a vážně nedokážete úplně všechno, jak vám pravil ranní facebookový citát, který sdílel kamarád, kterému se fakt zase nechce do té pitomé práce. Pak si můžete dát oblíbenou ledovou sprchu, lekcičku v Duolingu a jelikož budete vědět, že jít za svou vášní se v práci nevyplácí, můžete navštívit konferenci, kde se dozvíte, jak být v práci opravdu dobří.  Užijte si Sedmičku!

Filip Dřímalka a Stanislav Gálik v Proti Proudu – doposlouchávala jsem několik dílů z podcastu Proti proudu a poslední dva vám mohu stoprocentně doporučit. V rozhovoru s Filipem Dřímalkou uslyšíte, že digitální inovace není sprosté slovo, které by se snad týkalo jen firem, ale týkají se naprosto každého z nás. Třeba i naší babičky . Také se s ním ale třeba opět dostáváme k tématu studené sprchy po ránu (ZASE!! – ok, už jsem s ní začala… ) Stanislav Gálik vás může příjemně povzbudit v tom, že chyby jsou naprosto normální a jsou součástí našeho života. Netřeba se z nich hned totálně zhroutit. Plně se ztotožňuji s tím, že přestože na nás citáty všude možně chrlí, že dokážeme všechno, tak všechno prostě nedokážeme. A je to normální!

Barcamp Kolín – před nějakou dobou jsem se účastnila kolínského Barcampu. Zjistila jsem, že na YouTube je záznam všech přenášek. Můžu se tak mrknout na ty, které jsem nenavštívila a pokud jste tam nebyli vůbec, můžete se třeba na dovolené mrknout na záznam přednášky o rumech a večer pak být v baru za kinga .

Proč spíme – vydavatelství Jan Melvil Publishing nedávno vydalo knihu s názvem Proč spíme. Odhalte sílu spánku a snění. Při té příležitosti vznikla na facebooku skupina se stejným názvem. Ve skupině jsou sdíleny různé vědecké poznatky o našem spánku. Dozvíte se tak třeba, co se s námi děje, když spíme, jak souvisí spánek a hubnutí, jaký vliv má spánek na náš reprodukční systém nebo jak je to s modrým světlem před spaním. Jedna ze skvělých facebookových skupin, kde se opravdu můžete dozvědět něco zajímavého a zároveň důležitého pro kvalitní život.

Podcast Život jako hra – Našla jsem nový podcast, který se jmenuje Život jako hra. Ještě se pořád rozhoduji, jestli se mi líbí nebo ne.  Poslechla jsem si zatím dva díly. Jeden se jmenoval 50 nesmyslných tipů jak zvýšit produktivitu. Samotný název mě oslovil, obsah docela dobrý, jen to podání mě úplně nedostalo. Ještě zkusím nějaký díl a pak se rozhodnu, jestli zůstane v mých odběrech. Když byste si podcast poslechli, dejte mi vědět, jak se vám líbí.

Konference – 19.9. 2018 se bude v Praze konat konference Leadership Praha 2018. Konference není určená jen pro lidi, kteří někoho vedou, ale třeba i pro zaměstnance, kteří chtějí pracovat efektivněji. Ostatně to, že se nebude jednat o akci, na které hovoří uhlazení manažeři v kvádru, naznačuje i složení řečníků, mezi kterými bude třeba Daniel Landa, youtuber Kovy nebo „lékař bez hranic“ Tomáš Šebek. Konference se koná v Kině Dlabačov a vstupenka stojí do 31.8.2018 2190 Kč.

Knížka Tak dobří, že vás nepřehlédnou – začala jsem číst tuto knížku a vypadá to, že její obsah bude více než zajímavý: „…obecně přijímaný názor týkající se kariérního úspěchu – jděte za svou vášní – je zcela pomýlený. Nejen že nedokáže vysvětlit, jak se většině lidí podaří dosáhnout zajímavé kariéry, ale pro mnoho lidí může vše zhoršit. Vede k chronické fluktuaci a k úporným úzkostem v situacích, kdy váš sen nevyhnutelně narazí do betonové zdi reality.“ Obecně se mi líbí, když někdo vyvrací dokola proklamovaná klišé, která se s oblibou šíří na sociálních sítích. Tohle by mohlo být ono. Myslím, že v Sedmičce z této knížky ještě pár citátů bude.

Zase ty jazyky – během roku se snažím různě učit jazyky a v létě se většinou ukáže pravda. Jak už jsem zmiňovala, zkoušela jsem to s italštinou přes Duolingo a začala jsem navštěvovat kurz němčiny. Italština dopadla hodně špatně. Nic jiného jsem ale od toho ani nemohla očekávat, protože se přznávám, že s Duolingem jsem dost polevila u zvládla jsem v něm pár italských „lekcí.“ Neskutečně mě ale štvalo, že nedokáži říci ani základní fráze a věty. Ještě ke všemu v jazyce, ve kterém by se šly opravdu poměrně jednoduše naučit. Takže jsem se zdravě naštvala a zkouším to s Duolingem znovu pravidelně. Naopak němčina mě mile překvapila. Myslela jsem si, že za půl roku velký posun neudělám, ale prostě to v té hlavě schované bylo (i přes hodně let a dobrou schovku ), stačilo oprášit a němčina opět naskočila. Jestli si myslíte, že už nemá smysl vracet se k nějakému jazyku, protože jste ho dlouho nepoužívali a budete zase na začátku, tak se nebojte. On v té hlavě čeká, až ho zase vytáhnete.

 

Mějte krásný víkend a dejte si Sedmičku!

Share This