Pokud chcete něco tvořit, určitě nepřehlédněte dnešní Sedmičku. Jsou v ní hned tři tipy pro vaši inspiraci. Jestli máte děti a myslíte si, že cestování si teď nějakou dobu musíte nechat ujít, jedno z dalších doporučení vám ukáže, že to tak úplně být nemusí. Věřím, že se vám další Sedmička bude líbit!

Citát z knížky – „Uspokojení je hlubší. Uspokojení trvá. Rozdíl mezi štěstím a uspokojením lze přirovnat k rozdílu mezi tím, když se nám něco líbí a když něco milujeme. Asi ne pořád se nám líbí, co naše děti dělají, ale pořád je milujeme. Stejně tak nám asi naše práce nepřináší každý den a každou hodinu pocit štěstí, ale můžeme z ní každý den mít pocit uspokojení, cítíme-li, že jsme součástí něčeho, co nás přesahuje.“ (Simon Sinek: Objevte své proč. Jak najít smysl pro sebe i svůj tým.)

Kariérní krize Millenials (a prince Charlese) – skvělý článek na blogu od Pavlíny Louženské Pavlina_Speaks. O generaci tzv. Millenials, tedy té naší (nebo alespoň mé), která stále více vstupuje na pracovní trh a ovlivňuje ho. Nedokáži ho dost dobře shrnout v pár slovech, takže malá ochutnávka: „S potenciálem olympijského plavce se plácáme v dětských brouzdalištích s hloubkou oceánu. Plaveme od rohu k rohu unavenější a unavenější. A kromě cesty ven, hledáme i viníka. A pliveme hořkost z toho, že jsme se stali generací rozkročenou nad propastí ekonomických krizí. Generací, co neumí technologie tak dobře, aby s nimi splynula, ani tak špatně, aby si jejich vliv nepřipouštěla. Generací, co údajně žije na instant gratification, ale musí odkládat všechno  – věk vstupu do manželství je dnes 26,7 let oproti 20,6 letům v roce 1967. Nejen kvůli antikoncepci. Jsme generací, nad kterou dlí a o které rozhoduje 63 % C-level manažerů, kteří už by měli být v důchodu, ale stále neodchází. Generací, která ztratila hlavně sama sebe.“

Ted Talk – The surprising habits of original thinkers (Překvapující návyky jedinečných myslitelů) – skvělá 15 minutová přednáška Adama Granta o tom, jak přemýšlí lidé, kteří jsou jedineční a přichází s originálními výtvory. Zaujala mě například myšlenka, že pokud chceme být originální, není nutné být první, ale důležité je být odlišní a dělat to lépe.  Dozvíte se také, co o vás a vaší práci prozradí internetový prohlížeč, který používáte, nebo že prokrastinace vlastně nemusí být úplně vždy špatná. Opravdu doporučuji tento skvělý a vtipný Talk.

Dan Tržil a Matouš Vinš – O zvědavosti, smyslu, vzdělání i digitálním nomádství – Dan Tržil z podcastu Proti Proudu a Matouš Vinš z podcastu Travel Bible spolu natočili takový meta-podcast. Dělají rozhovor spolu a baví se o tom, proč se vydali cestou podcastů, o práci na volné noze, ale také hodně o cestování a dnes tak moderním digitálním nomádství.

Hanka Šormová – Bloguj, má to smysl – máte na srdci něco, co byste rádi sdělili světu a váháte, jestli rozjet vlastní blog? Hanka Šormová je autorkou blogu Na nomádské stezce, kde radí, jak být digitálním nomádem. Rozjela teď ale zajímavý projekt. Na YouTube natáčí videa o tom, zda má smysl blogovat a hlavně JAK na blogování. Na podobný projekt jsem zatím v Čechách nenarazila a uvítala bych, kdyby existoval před tím, než jsem se pustila do vlastního blogu. Koukněte na videa a v blogování vám už nic nebude bránit. A i když je blogů strašně moc, čím více kvalitních bude, tím lépe.

Objevíme svět – máte děti a myslíte si, že s cestování je teď na několik let konec? Jana a Tom, kteří mají 2 děti (4 a 9 let) založili stránku, kde ukazují, že cestování si můžete užívat i s dětmi. Inspirují ostatní a radí, jak na cestování s dětmi. Můžete si tak třeba přečíst, jak létat s miminkem nebo jak sbalit auto na dovolenou. Moc se mi líbí tzv. Bucket list, kde mají sepsáno, co všechno chtějí s dětmi zažít, než jim bude 18 let.

Pište příběhy, které prodávají – aktuálně jsem se pustila do online kurzu od Michelle Losekoot s názvem Pište příběhy, které prodávají. Kurz je o tvůrčím psaní, psaní na internet, ale třeba i o rozvoji kreativity. Jsem na začátku a zatím je poměrně zajímavý. Uvidíme, resp. uvidíte, zda se moje dovednosti v psaní do budoucna nějak zlepší.

Mějte krásný víkend a dejte si Sedmičku!

Share This