Vibrátory, tramvaje, běhání, myšlení, japonské přísloví. Tentokrát je v Sedmičce opravdu pestrá škála témat. Najdete v ní doporučení hned na dvě konference, zajímavé rozhovory, přednášky, ale třeba také na běžecký závod. Ať se vám líbí!

Anna Marešová v podcastu Proti proudu – Vibrátory a tramvaje. Jak spolu souvisí? Anna Marešová je mladá produktová designérka, která navrhuje třeba tramvaje, nebo právě erotické pomůcky pro ženy. Velký rozsah, že jo? Proslavilo ji právě národní ocenění za studentský projekt erotických pomůcek Whoopdedoo. Původně se jednalo o diplomovou práci, ze které se nakonec vyklubal její hlavní pracovní projekt. Zajímavý rozhovor se zapáleným člověkem, který vidí věci ze širší perspektivy. Dozvíte se třeba, v čem jsou pro ni dobří bezdomovci a jak zvládá podnikání.

Petra Plemlová: Budování e-shopů, prioritizace, marketing a vývoj svépomocí – další zajímavý rozhovor, tentokrát na Mladém podnikateli, na který jsem nedávno narazila. O matce čtyř dětí, která rozjela hned dva e-shopy. První e-shop založila před čtyřmi lety a dnes je v sedmimístném zisku. Měla opravdu zajímavé začátky a občas si u poslechu jejího příběhu říkáte: To snad není možné! Poslechněte si o jejích začátcích, jak jí významně pomohl tříletý syn, jak dnes zvládá vše uřídit a jaké má plány do budoucna.

Ted Talk – Simone Giertt: Proč bys měl dělat zbytečné věci – uvažovala jsem, jestli sem mám vůbec dávat odkaz na tento Ted Talk. Neměla jsem po něm takový ten klasický wau-efekt, ale něčím mě zaujal. Závěrečná pointa, která mi postupně docházela. Vám možná dojde hned. A pokud v něm žádnou pointu nespatříte, přinejmenším uvidíte, jak vypadá samočistič zubů a u vyprávění Simone se pobavíte.

Nastavení mysli: Jak změnit svoje myšlení – velká přednáška Petra Ludwiga, která se bude konat 19.6.2018 v Divadle Hybernia v Praze. Jak už název napovídá, bude o tom, jak můžeme změnou způsobu myšlení dosáhnout výrazných změn v našem životě. Zajímavá věta v upoutávce: „Studie totiž potvrzují, že to, jak bude náš život vypadat, je z velké části v našich hlavách.“  Vstupné na přednášku je 300 Kč, takže krásná cena, zajímavé téma, proč nevyrazit?

5.ročník konference Restart myšlení – další akce, která mě v tomto týdnu zaujala a zatím jsem na ni kupodivu sama nikde nenarazila. Až díky jednomu podcastu. Na této celodenní konferenci vystoupí hodně známých osobností. Například právě výše zmiňovaná Anna Marešová, Bára Nesvadbová, Taťána Gregor Brzobohatá, Radvan Bahbouh apod. V podstatě podobné téma jako u přednášky Nastavení mysli. O změně našeho přístupu. Tentokrát se bude stavět na inspiraci a silných příbězích. Vstupné na tuto konferenci už je znatelně vyšší, 4600 Kč. Koná se 14.6.2018 v Kině Dlabačov v Praze.

Běhej lesy – do každé Sedmičky dávám nějakou osobní věc, která se týká vzdělávání a rozvoje. Už několikrát jsem zmiňovala, že pro mě jde ruku v ruce rozvoj a sport. Mám pro vás jedno doporučení. Jestli běháte (dnes běhá skoro každý, ne? ), zkuste si někdy nějaký závod z běžeckého seriálu Běhej lesy. Bezvadný koncept běhání v přírodě, který mě nadchl. Mám za sebou letos dva závody (Karlštejn a Brdy). Na Karlštejně jsem sice málem vypustila duši, protože běžíte buď z šíleného kopce, nebo do ještě horšího kopce, ale krajina je pěkná. Brdy mě uchvátily! Běžíte bývalým Vojenským újezdem, přírodou, která byla 70 let uzavřena veřejnosti, takže se opravdu můžete kochat překrásnou krajinou. Pokud si tedy neběžíte pro vítězství! Já jsem tam v jednom kopci minimálně zvítězila sama nad sebou a to se taky počítá.

Citát – „Vize bez akce je sněním. Akce bez vize je noční můrou“ (japonské přísloví) Píši článek o přednášce Denisy Dědičové Osobní vize a v poznámkách jsem narazila na toto pěkné přísloví. Již brzy více o osobní vizi. Zůstaňte naladěni!

Mějte krásný víkend a dejte si Sedmičku!

Share This