V tomto díle našeho Podcastu o práci jsem si povídala s Bárou Beranovou a Marcelou Drašnarovou, které se rozhodly pro odvážný krok – změnu kariéry. Jejich příběhy jsou inspirací pro všechny, kteří přemýšlejí o změně, ale zatím váhají udělat první krok.

Bára Berenová: Z HR do obchodu a zpět

Bára začala svou kariéru v HR, ale po mateřské dovolené se její cesta ubírala jiným směrem. V obchodě získala cenné zkušenosti, ale cítila, že to není její pravá cesta. Když přišla nabídka z GoodCallu, neváhala a vrhla se do světa recruitmentu. Flexibilita a možnost skloubit práci s rodinným životem byly klíčové pro její rozhodnutí.

Marcela Drašnarová: Od vzdělávání k náboru talentů

Marcela, s pozadím v projektovém a produktovém managementu, cítila potřebu dynamické a smysluplné práce. Inspirací pro ni byl právě Podcast o práci, který ji motivoval oslovit GoodCall. Dnes, jako recruitment konzultantka, nachází radost ve spojování lidí s jejich vysněnými pozicemi.

Klíčové rady pro změnu kariéry

  1. Nebojte se změny: Obě ženy zdůrazňují, že je důležité nepodléhat strachu a jít za svým snem.
  2. Vzdělávání a příprava: Marcela doporučuje využít dostupné zdroje, jako jsou kurzy a školení, pro získání nových dovedností.
  3. Síťování: LinkedIn a profesní kontakty mohou být klíčové pro nalezení nových příležitostí.
  4. Flexibilita a work-life balance: Oba příběhy ukazují, jak důležitá je flexibilita v práci, zejména pro rodiče.

 

Závěr

Příběhy Báry a Marcely jsou důkazem, že změna kariéry může být nejen možná, ale i obohacující. Jejich cesty ukazují, že s odvahou, přípravou a podporou je možné dosáhnout profesního štěstí a harmonie v osobním životě.

Share This