Tápete, co si přečíst, poslechnout, nebo kam vyrazit? Jak jsem psala v minulém článku, nejdůležitější je, být vždy připraven. A tak jsem po delší době zase sepsala, co mě zaujalo, abyste měli inspiraci, až třeba příště budete přemýšlet, po čem sáhnout.

Poslouchání

Klasicky toho mám v této kategorii nejvíce, protože posloucháním doplňuji různé aktivity nebo prostoje. Mám pocit, že vzniká čím dál tím více českých podcastů. Tentokrát jsem je doplnila i o pár anglických.

Kariérní příběhy – rozhovory se ženami o jejich kariérní cestě, skloubení rodiny a práce. 

Proudly Podcast – rozhovory kolem 20 minut se zajímavými lidmi z byznysu. Doporučuji třeba rozhovor s Tomášem Studeníkem, Annou Marešovou, nebo Aki Votrubovou.

Buduj značku – jestli se snažíte něco prodat, nebo třeba pracujete na své osobní značce, v podcastu Petra Schwanka se dozvíte užitečné rady  – např. Jak se zbavit strachu, Jak rychle ovládnout novou dovednost.

For Better Me – povídání Anny Skoumalové, která o svém podcastu říká, že je “zrcadlem života normální holky, která patří do skupiny mileniálů.” 

Rozhovory z Česka – LeapMakers – Dita Přikrylová – skvělý rozhovor se zakladatelkou Czechitas o holkách a technologiích a jejím přístupu k životu. Ditu mě hodně baví sledovat, protože je neskutečně aktivní člověk, který dělá super věci.

6 Minute English – 6 minutové anglické povidání o nějakém tématu. Na konci shrnutí, plus nová slovíčka. BBC podcast, který bohužel vychází jen jednou týdně a strašně krásně se poslouchá.

6 Minute Grammar – stejný princip, jen je v každém díle vysvětlena nějaká část anglické gramatiky s příklady.

Ted Talks Daily – klasické Ted Talky, tedy přednášky na různá témata, v podcastové podobě. Každý den nový díl,  který trvá do 20 minut.

Na podcasty nedávám odkazy, protože každý je může poslouchat přes jinou aplikaci. iOS ma svoji aplikaci, já poslouchám přes Spotify, nebo si můžete stáhnout třeba Podcast Addict, Overcast a další.

Videa

YouTube videa pro  mě představují větší časový luxus, takže příliš často nekoukám. Když už ale mrknu, mám ráda

Petra Máru  z poslední doby mě zaujalo video o Vnímání věku a zdraví

nebo DVTV, kde mě teď hodně zaujal rozhovor s Jankou Chudlíkovou, ve kterém krásně mluví o našem myšlení. Janka se zabývá neurovědou a říká například, že i 90 letý člověk může změnit svůj způsob myšlení, pokud chce.

Radek Ptáček – hovořil o tom, jak věda potvrzuje fakt, že naše psychické rozpoložení ovlivňuje náš fyzický stav. Dlouhodobé negativní myšlení tak může vést k řadě nemocí. A nejsou to jen nějaké ezo bláboly.

Čtení

Usínat po čtení je hodně příjemné. Poslední dobou se mi to ale bohužel daří dříve než bych chtěla, takže toho moc nepřečtu. Dlouho tak mám rozečtenou knížku 

Jak získávat přátele a působit na lidi (Dale Carnegie)– název knihy je trošku strašidelný, ale obsah hodně zajímavý. Původní vydání je už z roku 1936 a stále je světovým bestselerem. 

Dítě na vlastní pohon (William Stixrud a Ned Johnson) – koupila jsem jako audioknihu. Tak je větší pravděpodobnost, že se k ní dostanu. Knížka je o tom, proč je svěření vlastní kontroly nad životem pro dítě to nelepší, co můžeme udělat.

Technika pomodoro (Francesco Cirillo) – v nakladatelství Jan Melvil nedávno vyšla nová kniha, která popisuje systém pro plánování času a koncentraci na práci. Spočívá v časově ohraničených úsecích na práci s častými krátkými přestávkami.

Akce

Kolínský Barcamp – o víkendu bych ráda navštívila kolínský Barcamp. Z principu už neříkám, že se něčeho zúčastním, protože posledních několik akcí mi na poslední chvíli něco překazilo. Vstupenky už skoro nejsou, ale kdybyste se na něj chystali, třeba se potkáme. Jedním z řečníků je třeba výše zmiňovaná Janka Chudlíková nebo Mario Roženský, takže program je letos opravdu nabitý.

Konference Wo.Men – 23.5. se koná v Praze konference, na které budou své zajímavé příběhy vyprávět ženy jako Andy Pavelcová (zakladatelka Fitfab Strong) nebo Lucie Radová, která natáčí pro Objektiv České televize.

A já jdu zase něco dělat, abych brzy sepsat další tipy. Napište mi, jestli jste se něčím nechali inspirovat.

Share This